УВАГА! Булінг серед дітей!
інформацію, щодовідповідних процедур для захисту прав дитини і перелік необхідних посилань у випадку зіткнення дитини з проявами боулінгу.
(залякування)—проявагресіїзподальшимзалякуванням особистостііпоявоюможливостіїїповногопідпорядкуваннясобіісвоїмінтересам.
За даними дослідження ЮНІСЕФ, проведеного в лютому 2017 року в усій Україні, 67 % дітей стикалися з випадками булінгу та 24% українських школярів піддавались булінгу. За наслідками війни та окупації територій маємо велику кількість внутрішньо переміщених сімей, а також дітей із посттравматичним синдромом. Сором’язливі та закриті до спілкування діти із сімей переселенців стають жертвами булінгу в 2 рази частіше за інших, тому що вони вимушені навчатись у малознайомих місцях, заводити друзів та інтегруватися заново у нове шкільне середовище, а тому потреба поширення взаємоповаги та позитивного ставлення один до одного серед дітей є дуже важливою.
За перше півріччя 2017 року Національна дитяча "гаряча" лінія прийняла 20 851 дзвінок від маленьких, юних та дорослих українців. Аналіз дзвінків свідчить, що переважна більшість дітей (26,5%) телефонують із питаннями щодо інформування про свої права, а також - що робити та куди звертатися, якщо дитячі права порушуються.
0-800-500-225(безкоштовний з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України). А з 1 червня 2017 року Національна дитяча «гаряча лінія» відкрила короткий номер 116 111 (безкоштовний для абонентів КиївСтар та Лайфселл), що покращило доступ дітей до отримання консультацій. Даний номер телефону запроваджений у 26європейських країнах як узгоджений номер допомоги дітям по телефону.
Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною.
Дитяча «гаряча лінія» працює по будням з 12 до 20 години та в суботу з 12 до 16 години.
Електронний ресурс важливих матеріалів за посиланням:
Матеріали схвалені для використання у загальноосвітніх навчальних закладах Науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Міністерства освіти і науки України ( протокол № 3 від 4.10.2016. Матеріали можна знайти у вільному доступі насайті ГО «Ла Страда-Україна» www.la-strada.org.ua, або на сторінці в Фейсбукwww.facebook.com/lastradaukraine
Для організаційно-методичного забезпечення викладанняфакультативних курсів працівниками психологічної службиМіністерство надсилало (лист від 06.06.2013 № 1/9-413) переліки програм факультативних курсів, курсів за вибором та спецкурсів для застосування в роботі працівників психологічної служби, рекомендованих для використання в початковій школі та електронні переліки програм факультативних курсів для застосування в роботі працівників психологічної служби, які схвалені для використання у загальноосвітніх навчальних закладах науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІІТЗО № 14.1/12-Г-165 від 15.05.2013 р.). Зміст програм представлений у варіантах з кількістю 17, 35, 52 та 70 годин, які реалізуються за рахунок годин варіативної складової навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів.
На допомогу педагогічним працівникам, які працюють із дітьми групи «ризику», корисними будуть матеріали, розміщеними на Інформаційній онлайн-платформі «Центр знань», яка створена в рамках проекту Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка спільно із МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» за технічної підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ)http://knowledge.org.ua/
Шановні батьки!
«Ми хочемо нагадати Вам, що такі чарівні слова, як «Добрий день», «Будь ласка», «Дякую» і «Вибачте», вперше пізнаються вдома.
Саме вдома діти вчаться бути чесними, пунктуальними і старанними, добре ставитися до друзів, поважати старших і вчителів.
Саме вдома вони вчаться бути акуратними, не говорити з набитим ротом і кидати сміття в урну.
Вдома вони також навчаються бути організованими, доглядати за своїми речами і не чіпати чужі.
А в ліцеї ми вчимо їх мові, математиці, історії, географії, фізиці, хімії та фізкультурі. Батьківське виховання ми лише підкріплюємо, але не замінюємо.
Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки, діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. При цьому страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми, Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками,жінками та дітьми.
https://la-strada.org.ua/ucp_mod_content_show_30_robota-garyachoyi-liniyi.html
5270 800 505 501– номери телефонуНаціональної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів,спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону.
Консультації надаютьсябезкоштовнотаконфіденційно!
527.org.ua– електронні консультації
527– безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
0-800-505-501– безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
Графік роботи гарячої лінії: пн-пт з 10:00 до 21:00, сб з 10:00 до 18:00*