ДНЗ "ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРАВОБЕРЕЖНИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ"

«Обери професію по душі і жодного дня у житті не будеш «працювати»,

а будеш радіти життю»

ДУАЛЬНА ОСВІТА

  • Jan 04, 2019

 

Конкурентноспроможність будь-якої держави на світовому ринку та якість життя її населення напряму залежить від рівня професійної підготовки кадрів. Одним із провідних світових лідерів у сфері підготовки кваліфікованих кадрів на сьогодні виступає Європейський Союз, який завдячує цьому дуальній системі професійної освіти і навчання.

         Термін «дуальна система» (від лат. dualis – подвійний) був введений у педагогічну термінологію в середині 60-х років минулого століття у ФРН – як нова, більш гнучка форма організації професійного навчання. Дуальність як методологічна характеристика професійної освіти передбачає узгоджену взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих кадрів певного профілю в рамках організаційно-відмінних форм навчання.

         Основне завдання упровадження елементів дуальної форми навчання – усунути основні недоліки традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців у рамках нових організаційно-відмінних форм навчання.

 

         ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» у 2019 році впроваджує елементи дуального навчання по професії «Електрогазозварник; електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах» разом з підприємствами Прат «Запорізький трансформаторний завод» та  ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

 

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

 

  1. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 660-р “Про схвалення Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти”
  2. Лист Міністерства освіти і науки України від 03.09.2018 №1/11-9361 “Щодо впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників”(примірне положення про впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників та примірний Договір про дуальну форму навчання)
  3. Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.05.2018 №473 “Про розширення переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти для впровадження елементів дуальної форми навчання”
  4. Наказ Міністерства освіти і науки України від 23.06.2017 № 916 “Про впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників”
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…