ДНЗ "ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРАВОБЕРЕЖНИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ"

«Обери професію по душі і жодного дня у житті не будеш «працювати»,

а будеш радіти життю»

Розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здобувачів освіти

 

Свідоцтво про атестацію

 

Загальна характеристика професії «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів»

Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів – це унікальний фахівець в авто бізнесі , який досконально розбирається в пристрої двигуна і його взаємодії з іншими системами автомобіля. Сучасний автосервіс неможливий без діагностики несправностей.

Діагност має дуже особливе мислення, тому що для комплексної оцінки несправностей потрібні знання про механічні прилади автомобіля, принципи роботи двигуна і його систем, електронне обладнання. Тому хороший діагност стає тільки з придбанням досвіду в різних спеціальностях сто. Професія діагноста вкрай затребувана. Адже грамотна і точна діагностика автомобіля це запорука якісного ремонту, економії часу і коштів господаря. Хорошим діагност є справжньою гордістю будь-якої станції обслуговування.

Особливості професії сучасний автомобіль являє собою складну систему, що складається з електронного обладнання і сотень різних механізмів, які контролюються бортовим комп’ютером. У такому складному пристрої є можливість кодувати будь-які несправності і зберігати його в пам’яті комп’ютера. Але це не завжди коди помилок, які означають несправність, яку вони сигналізують. Точний діагноз може здійснюватися тільки фахівцем після ретельного вивчення і порівняння систем подачі палива, запалювання, різних спеціальних вимірювань. Вирішальну роль в діагностиці є не діагностичне обладнання, а майстерність і досвід діагноста. В даний час існує багато складних приладів для діагностування автомобіля, але вони допомагають тільки знайти напрям пошуку. Автомобіль є дуже складною системою, де все взаємопов’язане. Діагност бачить ці сполуки і послідовно, методом виключення наближається до визначення несправності або неправильно працюючого блоку керування.

 

Умови праці

Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів - є унікальним фахівцем в автомобільній справі, який досконально розуміє будову двигуна і його взаємодію з іншими системами автомобіля. Сучасний автосервіс неможливий без діагностування несправностей. Професія підходить для тих, хто цікавиться роботою та економікою. Діагност має дуже особливе мислення, тому що для комплексної оцінки несправностей потрібні знання про механічні прилади автомобіля, принципи роботи двигуна і його систем, електронне обладнання. Тому хороший діагност стає тільки з придбанням досвіду в різних спеціальностях сто. Професія діагноста вкрай затребувана. Адже грамотна і точна діагностика автомобіля це запорука якісного ремонту, економії часу і коштів господаря. Хорошим діагност є справжньою гордістю будь-якої станції обслуговування. Середній заробіток також залежить від кваліфікаційного розряду і складності виконуваних робіт.

 

Ринок праці.

Професія майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів вважається престижною, затребуваною і, відповідно, високооплачуваною.

 

Предмети за професією:

Діагностика та налагодження електронного обладнання силового агрегату

Діагностика та налагодження систем комфорту та безпеки автомобіля

Електротехніка з основами електроніки

Охорона праці

Технічна документація в транспортній діяльності

Устаткування органів керування автомобільних засобів

Загальна характеристика професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»

Для того, щоб величезний парк автомобілів був справний та ефективно працював, потрібні працівники, котрі слідкують за станом автомобілів, усувають неполадки.

Основними операціями, які виконує слюсар з ремонту колісних транспортних засобів - розбирання, ремонт, складання, регулювання, комплексне випробування відповідно до технічних умов експлуатації агрегатів і вузлів автомобілів різних марок.

Знаряддями праці фахівця можуть бути різноманітні ручні інструменти – ключі і викрутки, молотки, пасатижі, вимірювальні пристрої, пневматичне обладнання, стенди, електричні механізми та пристрої тощо.

Предметом праці слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів є: колісні засоби, автомашини, їх агрегати, системи, механізми, окремі їх прилади, а також частини приладів і деталей.

 

Умови праці

Неминуча загазованість повітря. Шум працюючого мотору чи пристроїв. Запах палива, мастил, розчинників, фарб, лаків, електроліту тощо. У зв’язку із несприятливими температурними умовами праці можливі застудні захворювання в холодний період року. При недотриманні гігієни рук внаслідок роботи з різними мастилами та промасленими деталями можуть спостерігатися шкірно-гнійні інфекції. Можливі травми механічного характеру.

Внаслідок великих фізичних зусиль слюсарями з ремонту колісних транспортних засобів переважно працюють чоловіки.

Середній заробіток також залежить від кваліфікаційного розряду і складності виконуваних робіт.

 

Ринок праці.

Популярність і престижність цієї професії в Україні в останній період значно зросла. Це сучасна і прогресивна професія, що користається, великим попитом на ринку праці. Адже автомобільний парк у нашій країні змінюється на очах. Випускаються нові моделі автомобілів, для їхнього ремонту й обслуговування, потрібні висококваліфіковані фахівці. Тому потреба у фахівцях з ремонту та обслуговування колісних засобів постійно зростає і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися в автотранспортних і авторемонтних організаціях, на станціях технічного та сервісного обслуговування автомобілів, у транспортних цехах організацій різних видів економічної діяльності, навіть відкрити власну справу.

У майбутньому в професії відбудуться суттєві зміни. Деякі операції зникнуть, ручна праця зведеться до мінімуму і процес в цілому буде автоматизований. Тому потрібно постійно підвищувати свою кваліфікацію, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці.

 

Предмети за професією:

Будова та технічне обслуговування колісних транспортних засобів

Випробування устаткування колісних транспортних засобів

Інформаційні технології в транспортній діяльності

Матеріалознавство

Основи комунікації

Основи підприємницької діяльності

Слюсарна обробка деталей

Технічна документація в транспортній діяльності

Технічне креслення

Технічне обслуговування, діагностика та ремонт автомобіля

Загальна характеристика професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення дотримується порядку виконання технологічних операцій з обробки текстової та табличної інформації, комп'ютерної графіки тощо. Здійснює комп'ютерну верстку. Підтримує установлене системне та прикладне програмне забезпечення. Створює та підтримує відповідні бази даних. Обслуговує обладнання інформаційних систем відповідно до встановленого порядку. Встановлює, налагоджує та забезпечує роботу окремих компонентів та конфігурацій операційних систем. У межах своєї компетенції забезпечує захист інформації на комп'ютерному обладнанні та у локальних мережах.

 

Умови роботи.

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення працює в комп’ютерних лабораторіях, кабінетах. Праця оператора за умов дотримання всіх санітарних норм та правил належить до розряду фізичної праці середньої тяжкості. Операторами можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.

Для здійснення технологічних операцій пред’являються вимоги до безпечних умов праці, передбачені нормативними актами щодо роботи з комп’ютерною технікою.

 

Ринок праці.

Ви зможете працювати підприємствах, в установах та організаціях, діяльність яких:

  • надання послуг доступу до мережі Інтернет та інших пов’язаних з Інтернет послугами;
  • виконання технологічних операцій з обробки інформації та програмного забезпечення – це приватні та державні установи, в тому числі;
  • обслуговуванням інформаційних систем – це приватні та державні установи;
  • розробка, розміщення і супровід Веб-сайтів та пошук інформації в інформаційних мережах – студії Веб-дизайну;
  • супроводження та захист інформаційно-комунікаційних комплексів – це приватні, державні установи та Збройні сили України.

 

Предмети за професією:

Архітектура персонального комп’ютера

Інтернет технології

Комп’ютерна верстка

Комп’ютерні мережі

Модернізація комп’ютерних інформаційних систем

Операційні системи та їх обслуговування

Основи галузевої економіки

Основи енергоефективності

Основи трудового права

Професійна етика в сфері послуг

Технології обробки інформації

Технологія управління базами даних

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…