ДНЗ "ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРАВОБЕРЕЖНИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ"

«Обери професію по душі і жодного дня у житті не будеш «працювати»,

а будеш радіти життю»

День народження Європейського союзу

  • Oct 31, 2023

День народження Європейського союзу

1 листопада день свого заснування відзначає Європейський союз – економічний та політичний союз, що об’єднує 27 незалежних держав-членів, розташованих у Європі.

У наступні роки територія ЄС зростала за рахунок включення нових держав-членів. Водночас збільшувалася сфера впливу шляхом розширення політичних повноважень. 

У сучасному вигляді існує на основі Маастрихтського договору, підписаному 7 лютого 1992 року, який набрав чинності з 1 листопада 1993 року. 

ЄС і Україна

Європейська комісія або Представництво Євросоюзу в Україні з’явилось у Києві невдовзі після проголошення Незалежності – у 1993 році. 

7 лютого 2019 року до Конституції України були внесені зміни й закріплено стратегічний курс до набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО. Тоді свої голоси за це віддали 334 депутатів парламенту України.

23 червня 2022 року Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі затвердили рішення надати Україні статус кандидата на вступ.

Україна подала заявку за кілька днів після вторгнення Росії на територію у лютому 2022 року, і процес йшов із рекордною швидкістю.

Вступ до ЄС може тривати певний час, однак, статус кандидата – це перший офіційний крок до членства в ЄС. Цей крок, безперечно, став важливим моментом для України, адже майбутнє України – в ЄС! 

 

Викладачем історії, Савенковим Миколою Олексійовичем, було проведено онлайн-виставку для здобувачів освіти групи 62 з теми «День народження Європейського Союзу (ЄС)».

 

 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…